V březnu jsme ve školce zaháněli zimu a přivolávali tolik očekávané jaro, a to písničkami, říkankami a pohádkami lesního skřítka Matýska. Na procházkách jsme pozorovali změny v přírodě, znaky jara, pojmenovávali jsme první jarní kytičky a povídali si o ptáčcích vracejících se z teplých krajin. Vyrobili jsme si komín s hnízdem čápů. Pro zdravou jarní svačinku si děti vypěstovaly řeřichu. Povídali jsme si o podmínkách růstu rostlin. Také jsme zaseli obilí do květináče pro velikonoční dekoraci, zalévali a pozorovali jeho růst. Navštívilo nás loutkové divadélko s pohádkou “Jak Martin a Barborka vítali jaro”. Děti byly zapojovány do děje, v pohádce se odehrávaly jarní zvyky, tradice a rituály. Divadlo se nám všem moc líbilo.

Když nám přálo počasí, pustili jsme se s dětmi do jarního úklidu zahrádky a konečně po dlouhé zimě si mohly děti zase pohrát na pískovišti, sklouznout se a pohoupat. K tématu “Čím cestujeme” jsme vyráběli z papírových krabiček a plastových víček různé dopravní prostředky. Děti byly nadšené z vestiček, na kterých byly obrázky dopravních prostředků. V těchto vestičkách děti zdolávaly překážkovou dráhu v tělocvičně. V tématu “Řemesla a povolání” si naši předškoláci zahráli na švadlenky a krejčí. Vyšívali tupou jehlou do papíru různé vzory barevnými bavlnkami. Na toto téma navázal projektový den ve škole, kde si děti s paní švadlenou ušily jehelníček.

A nyní se už budeme těšit na Velikonoce! /fotogalerie MŠ/