ŘÍJEN VE ŠKOLCE

 Tento měsíc jsme zahájili návštěvou Městského divadla ve Žďáře nad Sázavou. Představení „Pračlovíček“ se dětem moc líbilo, bylo poučné, vtipné a děti byly zapojovány do děje.

Celý říjen jsme pozorovali přírodu, její podzimní dary – ovoce, zeleninu, polní plodiny, barevné listí. Vnímali jsme chutě, vůně, přírodniny využívali nejen k tvoření, ale také k procvičování počítaní, řazení, třídění, prostorové orientaci, k procvičení jemné motoriky, barev a tvarů. Z jablíček děti pomohly připravit štrůdl. To byla dobrota!

Děti milují les, povídali jsme si o jeho významu a o tom, jak lesy chránit a pomáhat jim. Zvířátkům jsme nasbírali kaštany, vyrobili jsme z kukuřice „Skřítka Podzimníčka“ a zanesli ho zvířátkům do lesa, popřáli jsme jim, aby zimu ve zdraví přežili. Les děti na zimu zamčely říkankou „Zavírám, zavírám les“.    

 Podzimní vítr nás lákal na pouštění draků. Děti také využily své vyrobené dráčky z igelitových pytlíků. Na zahrádce jsme se pustili do hrabání listí a jakou měly děti velikou radost, když se tam objevil nový dřevěný vláček!

A těšili jsme se na „Strašidelný den“. Vydlabali jsme si dýni, vyrobili bubáčky z ubrousků a uvařili si lektvar, který nás ochrání před strašidly. Děti přišly v kostýmech, zatancovaly si a vydaly se do tělocvičny na  čarodějnou stezku. Po splnění úkolů na ně čekala v pavoučí krabici dobrota. Tento den jsme si pěkně užili.