V květnu jsme oslavili svátek maminek. Děti si s radostí připravovaly dáreček pro maminku – malovaly hrníčky, vyráběly přáníčka a pro babičky vytvářely papírové kytičky. Připravili jsme si besídku s písničkami, básničkami a tanečky. Květen jsme ukončili žlutým dnem.

Den dětí jsme oslavili výletem do Přibyslavi, kde jsme navštívili Hasičské muzeum. V cukrárně si děti pochutnaly na zmrzlině a svezly se vlakem do Žďáru nad Sázavou. Na začátku června jsme také ukončili kurz plaveckého výcviku. Děti dostaly “Mokré vysvědčení”, poděkovaly a rozloučily se s paní plavčicí. S MŠ Malá Losenice jsme jeli na školní výlet do Pardubic, kde jsme navštívili “Perníkovou chaloupku” a projeli se výletním vláčkem k oboře se zvířátky.

Na závěr školního roku se konalo slavnostní rozloučení s předškoláky. Děti pozvaly do školky své rodiče, připravily si malé vystoupení a také jahodový dort pro tuto slavnostní příležitost. Večer děti opékaly párky na školní zahradě, ve škole hledaly poklad a přenocovaly ve školce. Tak milí předškoláci, šťastnou cestu do školy!

A nastal duhový den. Děti přišel navštívit opět skřítek Všetečka a povídal si s nimi o tom, co všechno se během barevného roku ve školce událo a co nového se naučily. Přinesl jim barevné lentilky a meloun. Také se přiletěl rozloučit Pepík Sokolík. Jako odměnu za celoroční sportování dostaly děti medaile a diplomy. Přejeme dětem i rodičům krásné prázdniny! / fotky viz. fotogalerie MŠ/