V září jsme v naší školce přivítali nové kamarády, kteří se na prostředí MŠ rychle a bez problémů adaptovali. Již tradičně čekalo děti pasování do řádů. Tentokrát je přišel pasovat „Šašek Vašek“, který měl pro děti připravené veselé a zábavné úkoly. Náročnost úkolů byla přizpůsobena vždy určité věkové kategorii dětí.

V tomto měsíci jsme se tematicky zaměřili na les a na vše, co s ním souvisí. Povídali jsme si, co lesům škodí, jak les chráníme, jak se v lese chováme. Děti se učily poznávat stromy, houby, lesní zvířata a v lese vytvářely z přírodnin pelíšky, trefovaly se šiškami do stromů, hledaly strom napadený kůrovcem. Houby donesené z lesa si pak děti nakrájely na sušení a ve školce se zapojily do společného tvoření hřibu a muchomůrky z krepového papíru. Zahráli jsme si veršovanou pohádku „O šišce“ a děti v ní pak hledaly a vytleskávaly rýmy. Zpívali jsme písničky „Já do lesa nepojedu“, „Veverka Madlenka“, rozpočítadlo „Liška, šiška, pampeliška“.

Nezapomněli jsme ani na jeřabiny, z kterých si děti nalepovaly krásné obrázky. Vyrobili jsme vlaštovky z papíru a popřáli jim šťastnou cestu do teplých krajin písničkou „Vlaštovičko, leť“. /fotogalerie MŠ/