V pátek 22. října se naše škola proměnila ve strašidelnou. Do školy přišli kostlivci, čarodějnice, netopýři, duchové a další příšerky.

Děti plnily strašidelné úkoly z českého jazyka a matematiky. Prvňáčci si procvičili prstíky při strašidelné básničce a spojování duchů, skládali poloviny netopýrů se slabikami do slov, hledali známé tvary písmenek v obrázku ducha a spojovali malá a velká dýňová písmenka. Druháci skládali báseň o strašidlu, určovali druhy vět ve strašidelných větách a přiřazovali je k netopýrům a řadili strašidelná slova podle abecedy.

Své matematické dovednosti si děti procvičily při lovení dýňových příkladů, při počítání dýňových pyramid a luštění strašidelného sudoku.

Starší děti dostaly dopis od ducha, měly jej najít a zachránit. V netradiční geometrii měřily kosti kostlivce ze špaget a hlavně uvařily strašidelnou svačinu pro celou školu.

Nejvíce děti bavilo hledání ukrytých strašidýlek po třídě, které nám dalo pořádně zabrat.

Své fyzické schopnosti se děti ověřily při různých disciplínách, které pro ně byly připravené v tělocvičně. Děti se strefovaly do strašidelné pyramidy, podlézaly pavoučí síť, závodily ve foukání pavouků, strefovaly se do dýňového sněhuláka, hádaly pod kterým kelímkem je pavouk, vyzkoušely si chůzi s dýni na hlavě, trefovaly se kroužky na čarodějnický klobouk a proběhly dýňový slalom.

Za své výkony obdržely děti strašidelné vysvědčení, na kterém měly všechny děti samé jedničky.

Po náročném dni jsme si pochutnali na výborné dýňové polévce a kuřeti na paprice. Nechyběl ani moučník s netopýrem.

Poděkování patří všem rodičům, kteří dětem přichystali kostýmy a nachystali strašidelné dobrůtky pro všechny děti.

Všichni jsme si strašidelný den užili a již víme, že strašidel se bát nemusíme. /další foto ve fotogalerii/