V pátek 21.10. se to v naší škole hemžilo samými strašidýlky, kostlivci, upíry a dalšími příšerami. Prožívali jsme totiž strašidelný den.

Děti z 1. a 2.ročníku si spolu s předškoláky zatancovaly Bubákův tanec, přečetly pohádku O hodném strašidýlku a vymýšlely pro strašidlo jméno. Zkusily si strašidelné psaní, hledaly netopýří slabiky, stejné tvary písmen v duchovi a skládaly dýňové půlky písmen. Druháci psali netopýří druhy vět a řadili strašidelná slova podle abecedy. V matematice jsme řešili dýňové pyramidy, luštili pavoučí sudoku a lovili dýňové příklady. Na závěr si děti vyrobily strašidýlko z kelímku a hledaly po třídě strašidýlka, která pak vyměnily s paní učitelkou za sladkosti.

Kluci ze třetí a čtvrté třídy tento den zahájili zapálením strašidelných svícnů za poslechu strašidelné hudby. Potom se dozvěděli, co je to symetrie, asymetrie, osa souměrnosti, vyráběli osově souměrné strašidlo a psali jeho popis. V geometrii měřili rozměry monster.

Na závěr strašidelného dne se všichni naučili písničku “Máme doma obludu” a vyrobili si obludu z balónku. /foto ve fotogalerii/