Celý březen nás ve školce provázel „Sloník Toník“ se svojí písničkou a barvičkami šedou a růžovou. Zaháněli jsem zimu a přivolávali jaro písničkami, říkankami a pohádkami. Malovali jsem jarní zajíčky, vytvářeli kuřátka a vázičky s květinami. Zaseli jsem si semínka řeřichy, zalévali ji a pozorovali, jak roste. Pak si na ní děti u svačinky pochutnaly. Děti se také zúčastnily vzdělávacího programu se zvířátky, kde shlédly dva druhy hadů, ještěrku, želvu, ježka a pavouka a dozvěděly se o nich různé zajímavosti. V jednotlivých týdnech se střídala témata. Hráli jsme si na muzikanty. Povídali jsme si o dopravních prostředcích a dopravě vůbec. Děti se také zamýšlely nad tím, čím chtějí být, až vyrostou a hrály si na různá řemesla a povolání. Při hře „Na cukráře“ se děti s nadšením zapojily do pečení čokoládových rohlíčků a pak si udělaly sladkou hostinu. Březen jsme zakončili šedo-růžovým dnem. /fotogalerie MŠ/