V říjnu jsme si udělali ve školce bramborový týden. Děti si přinesly brambory na tvoření zvířátek a panáčků, zbytek brambor nastrouhaly do těsta na bramboráčky. Zvolili jsme zdravější variantu a bramboráčky nesmažili. Děti si těsto s pomocí paní kuchařky vrstvily do koleček na plech a daly upéct do trouby. Na bramborové dobrotě jsme si pak pochutnali na zahrádce.

Využili jsme říjnového větrného počasí a uspořádali „Drakiádu“. Draci nám pěkně létali, jeden dokonce uletěl. Děti dostaly za odměnu medaile. Společně jsme si vyrobili barevného draka a vyzdobili s ním chodbu ve škole.

Na školní zahradě se v říjnu hodně pracovalo. Děti pilně sbíraly kaštany pro zvířátka a novými hrabičkami shrabovaly listí. Za práci byly odměněny zdravými dobrotami.

Při podzimních vycházkách jsme sbírali různé přírodniny a hlavně barevné listy, které jsme pak využili k tvoření housenek, soviček a hlavy lva. S listy jsme si také zacvičili, zatančili a použili je k dechovému cvičení „Jak padá listí“.

Říjen jsme zakončili strašidelným dnem, kdy děti přišly do školky v převlecích. V programu dne byla promenáda strašidel, tanec při hudbě, plnění různých strašidelných úkolů – hledání ztracených zvířátek, hádání hádanek, vymýšlení strašidelných zaklínadel. V tělocvičně jsme si zahráli pohybovou hru „Na strašidlo“ a hru „Na strašidelné domečky“. Zábavný den se vydařil a děti si domů odnášely vyrobené bubáčky. /fotogalerie MŠ/