Ve vlastivědě se učíme kraje, krajská města a tak se v pátek třeťáci a čtvrťáci vydali do krajského města Jihomoravského kraje …do Brna.

Vyjeli jsme ráno vlakem, což nebylo moc šťastné, protože rychlík měl zpoždění, tak nás čekala cesta “osobákem”. Ale kluci si delší cestu alespoň víc užili. Počítali zastávky, dopočítávali kolik jich ještě zbývá a povídali jsme si o Brně, tak jim cesta rychle utekla.

V Brně je překvapila spousta lidí a teplo. Naše první cesta vedla do Motýlího domu, což byt velký zážitek. Viděli spoustu motýlů, ryby, želvu, vodopád. Četli si informační tabule, pozorovali motýly lupou. Ale to horko a vlhký vzduch se klukům moc nelíbilo.

Další zastávka byla ve Špalíčku, kde jsme se zastavili v hračkářství. Potom jsme se vydali na Náměstí Svobody, kde je zaujal Brněnský orloj. Zastavili jsme se na Zelném trhu, Kapucínském náměstí a pak všichni unavení se už moc těšili do McDonald´s. Tam jsme si dali oběd a vydali se zpátky na vlak.

Na závěr se všichni shodli, že to bylo moc fajn, ale bydlet by v Brně nechtěli …moc lidí, hluk. A po cestě domů jsme plánovali, kam se vydáme příště. /foto ve fotogalerii/

Hrazeno ze šablon OP JAK.