V prosinci se děti radovaly z prvního sněhu, postavily na zahradě sněhuláky a pomáhaly vyhrnovat sníh před školou. A začali jsme se těšit na Vánoce. Z naší třídy se ozýval zpěv vánočních koled, některé děti doprovázely hrou na ozvučná dřívka a drhla. Povídali jsme si o narození Ježíška, četli si vánoční pohádky a příběhy. Děti si vyráběly kapříka, vánoční stromeček a přáníčko. Nemohlo chybět pečení a zdobení perníčků, příprava lineckého cukroví, vanilkových rohlíčků a medovníkových koulí. Děti každý den plnily úkol z adventního kalendáře. Ozdobili jsme si ve třídě stromeček a těšili se na dárečky. Ve čtvrtek nadešel ten sváteční den, zazpívali jsme koledy u stromečku a Ježíšek nadělil dětem krásné hračky. Tento den jsme si opravdu užili. Pouštěli jsme si skořápkové lodičky, rozkrojili jablíčko, udělali si vánoční hostinu a mlsali to výborné cukroví. Přejeme všem krásné Vánoce a šťastný nový rok!