V úterý 18.10. jsme ve školce uspořádali podzimní tvoření rodičů s dětmi. Nápad, co si vyrobit, vyplynul již v předchozím týdnu, kdy jsme si s dětmi povídali zajímavosti o ježcích. O ježkovi jsme zpívali písničku, hráli hudebně pohybovou hru „Na ježka“, četli si příběh „Ježek a jablíčko“. Dětem se moc zalíbil ježek vyrobený z borovicových šišek, který měl děti motivovat právě k těmto hrám. A tak jsme se domluvili, že si každý ježka vyrobí a poprosí o pomoc své rodiče.

Děti se na návštěvu rodičů moc těšily, v dopoledních hodinách pomáhaly s přípravou pohoštění a krájely jablíčka na jablečný štrůdl.

Odpoledne jsme rodiče přivítali a začali vznikat krásní ježci, každý úplně jiný. Děti byly šikovné a maminkám pomáhaly – podávaly šišky a různé přírodniny, které si na tvoření přinesly, nebo které jsme společně nasbírali na vycházkách.

Děti měly také možnost vyrobit si jednoduchou podzimní lucerničku, pohrát si s rodiči a ukázat jim svoji oblíbenou hračku. Všichni jsme si pochutnali na jablečné dobrotě. /fotogalerie MŠ/