S třeťáky a páťačkou jsme dlouho přemýšleli, jakého mazlíčka si pořídit do školy. Návrhy byly různé …kočka, pes, rybičky a dokonce lenochod. Nakonec jsme se rozhodli pro mazlíčka trochu netradičního. Pořídili jsme si dva vodní skřítky …Ošklivku a Špuntíka, dvě řasokoule. Je to vlastně vodní rostlina, ale kterou je potřeba občas “pomazlit”, aby si zachovala kulovitý tvar. Děti naznaly, že ty naše moc mazlení nezažily, tak jim to budou muset vynahradit.

Děti měly velikou radost, sami si zařídily jejich skleněnou kouli a hned i vymyslely další vylepšení. Naše páťačka sama sobě vymyslela domácí úkol a na dnešek si připravila informace, co je řasokoule, odkud pochází a jak se o ni starat. Vymyslely si pro ně jména.

V geometrii jsme naše skřítky přeměřili a počítali, kolikrát se zvětší a za kolik let, když může řasokoule dorůst až 30 cm. A bát se nemusíme, že se nám do naší koule nevejde, protože roste velmi pomalu.

A v IT Déňa vyhledávala informace a diskuze o řasokoulích. Vyhledávala, jaký vodní živočich by s nimi mohl žít a zjistila, jak každý web podává jiné informace, že ne vše na internetu je pravdivé a hlavně, že i diskuze bývají prapodivné.

První hodinu než se zakalená voda usadila, tak děti vymýšlely a psaly svůj příběh O vodním skřítkovi.

Tak si můžete přečíst jeden z nich:

“Vodní ninja

Vodní ninja Kan Son Hung z Japonska je ochránce vodního ekosystému. Jednou večer do vodního města vtrhli vodní ježci. Kan Son Hung se je snažil zastavit, ale byli v přesile. Musel tedy zavolat posily – dánia očkatá. Jsou to totiž rychlí a mrštní bojovníci.

Pomohli Kan Son Hungovi a vrátili do města mír. “

Takže i s takovou řasokoulí může být ve škole zábava.

/foto ve fotogalerii/