Letos byl trochu netradiční. Stále jsme vyčkávali, jestli budeme moci uspořádat karneval ve “velkém”, nejenom pro naši školu. Ale bohužel vzhledem ke koronavirové situaci jsme se přiklonili k verzi …KARNEVALOVÝ DEN ve škole.

V pátek 25. února jsme se sešli všichni – děti i paní učitelky – v maskách. Ač opět situace není příznivá na veselení se na karnevalu, tak jsme se přesto rozhodly, že musíme děti odreagovat …a i sebe.

Vyučování tento den začalo povídáním o masopustu, o tradicích a děti se dívaly na pohádku Jak to bylo o masopustu. Starší děti vyráběly “kašpárka” z kelímku a mladší pracovali s masopustními pracovními listy.

Pak přišlo na řadu smažení koblížků. To byla vůně po celé škole. A po sladké svačině děti spolu s paní učitelkou vyráběly papírové maňásky a z dětí se stali malí herci, kteří zdramatizovali pohádku O koblížkovi. A šlo jim to skvěle. Vysloužili si veliký potlesk.

Po obědě na děti čekala relaxace v družině a po ní se všechny děti konečně dočkaly velkého karnevalového reje v tělocvičně. Paní učitelky si pro děti připravily soutěže, tombolu, diskotéku a volily tu nejhezčí masku. A jaká to byla? Kdo si zasloužil diplom? No, přeci úplně všichni …každý si dal práci s přípravou a vymýšlením. Posoudit můžete v naší fotogalerii.