V tomto měsíci jsme se mimo jiné věnovali tématu ,,Naše tělo a zdraví”. Děti mají toto téma velice rády a opět se naše třída proměnila na nemocnici, ordinaci a lékárnu. Děti využily převleky a hrály si na doktory, pacienty a lékárníky. S využitím obrázků lidského těla a encyklopedie jsme upevňovali znalosti o jednotlivých částech lidského těla a orgánech. Děti se také učily kreslit lidskou postavu. Povídali jsme si o důležitosti zdravého životního stylu.

Navštívili jsme také pejska a kočičku a děti se seznamovaly s knížkou Josefa Čapka ,,Povídání o pejskovi a kočičce”. Příběhy z této knížky děti velice citově prožívaly a byly pro ně velmi poučné. Myslíme si, že tato knížka by neměla chybět v žádné dětské knihovničce.

Nezapomněli jsme ani na jiná zvířátka a při listopadových procházkách jsme několikrát zašli k oboře s daňky, pozorovali jsme i ovečky a koně. Děti si ve zvířecích čepičkách zahrály pohádku ,,Budka”.

V tomto měsíci jsme se také věnovali přípravě na vánoční jarmark, který se konal první adventní neděli v naší škole. S dětmi jsme tvořili vánoční ozdobičky ze šišek, kolíčků, luštěnin a oříšků. Také jsme trénovali vánoční písničky a básničky. Věříme, že si jarmark všichni pěkně užili.