Na začátku listopadu nám přálo větrné počasí a uskutečnili jsme slibovanou drakiádu. Děti si také vyrobily barevné papírové draky. K tématu „Co umí vítr a déšť“ jsme vyráběli deštníky. Se staršími dětmi jsme podnikli výlet do Žďáru nad Sázavou a zúčastnili jsme se společně se ZŠ výukového programu „S myslivcem ke krmelci“. Program byl pěkný a poučný. V tomto měsíci jsme se také věnovali tématu „Lidské tělo a zdraví“, využívali jsme encyklopedii, obrázky a povídali jsme si, co je pro naše tělo zdravé a co nám škodí. Děti pojmenovávaly části lidského těla, jednotlivé orgány, fonendoskopem si vzájemně poslouchaly tlukot srdce, hrály si na „Na doktora“, zdokonalovaly se v kresbě lidské postavy. Cvičení prospívá zdraví a my jsme si opět se Sokolíkem Pepíkem zacvičili v tělocvičně. Využili jsme žebřiny, kladinu, lavičku, žíněnku, obruče a míče. Listopad měl pro nás barvu hnědou a hnědým dnem jsme také tento měsíc ukončili. /fotky viz. fotogalerie MŠ/