Adventní čas nám bohužel narušila karanténa a s ní spojená online výuka, ale přesto jsme si vánoční čas užili.

Děti 1. prosince dostaly školní adventní kalendář a každý den objevily v pytlíčku dáreček a úkol. První z úkolů bylo si vylosovat spolužáka, kterému se stali jeho strážným andělem a měli mu připravit dárek pod vánoční stromeček. Také byli všichni společně natrhat “barborku”. Povídali jsme si o vánočních zvycích, četli jsme o narození Ježíška, vyráběli jsme betlém, vánoční ozdoby …Mikuláš dětem nadělil sladkosti, uhlíky a rolničku.

A nejvíc se děti těšily na poslední den před vánočními prázdninami …na školního Ježíška. Ten den jsme házeli botou, krájeli jablíčko, pouštěli lodičky, jedli cukroví, vyráběli jsme dekoraci z jablíčka, zpívali koledy u stromečku, prskali jsme prskavky, bouchali šampaňské a hlavně rozbalovali dárky. To bylo radosti! /další foto ve fotogalerii/